Rolety DEN a NOC, Látkové rolety

Úvod » Sortiment » Stínící technika » Textilní rolety

Textilní/látkové roletky

textilni_roletaTextilní roletky poskytují dokonalý celkový stínící efekt s návazností na architektonické řešení interiéru. Ideální splňují praktickou i dekorativní funkci v interiéru. Nabídka typů a látek textilních roletek je široká a umožňuje tak dokonale sladit volbu intenzity zastínění a zároveň barevného sladění. Roletky lze variantně montovat na zeď, do stropu nebo do rámu plastového, střešního či eurookna. Lze je mít jako volně visící nebo pevné s vodícími lištami a krytem návinu.

Roletka DEN-NOC

Roleta DEN/NOC (často nazývané jako Zebra, Duo, Duette, Twinroll) v kazetce je velmi luxusní výrobek v nabídce textilních rolet. Roleta s podvojným vedením materiálu s horizontálními pásy s různou absorpcí světla. Jedna látka přemění, zakrývá nebo odkrývá padající paprsky. Při hledání způsobu zastínění interiéru bývá hlavním problémem skloubení dvou důležitých požadavků – funkčnosti a estetičnosti. Ideálním řešením v prvním případě jsou stínicí systémy s plynulou propustností světla.

den_noc_1Žaluzie (ať už vertikální, nebo horizontální) regulují množství světla vstupujícího do interiéru podle momentální potřeby. Jejich strohost však nemusí mnohým vyhovovat. Hodí se spíše do komerčních prostor, kanceláří apod. Daleko útulnějším řešením pro domov jsou rolety. Žaluzie jsou praktické, ale není s nimi tolik legrace. Rolety oknu velmi sluší. Ty však nezvládají propouštět sluneční paprsky částečně, mohou být buď stažené, nebo vytažené. DEN-NOC je první roletou, která plynulou regulaci světla nabízí. Kombinuje funkčnost žaluzií a estetičnost látkových rolet.

Originální koncepce spočívá ve vodorovném dělení stínicí tkaniny na průhledné a neprůhledné pruhy, které se pravidelně střídají. Vzájemným překrýváním dvou vrstev tkaniny dochází k prolínání pruhů a tím i k postupnému propouštění světla.

Na stěnu je DEN-NOC připevněná pomocí elegantního montážního profilu. Toč rolety je hliníková. Jedna strana látky je navinuta na toči, druhá je napevno fixována k zadní části výrobku. Místo klasického pevného spodního profilu má DEN-NOC speciální otočnou zátěžovou lištu, která umožňuje volný pohyb materiálu na principu kladky. Roleta DEN –NOC se ovládá jednoduše řetízkem, nebo v komfortním provedení elektromotorem.

Speciálně pro tento výrobek byla vyvinuta tkanina, která je i smluvně chráněna. Jedná se o 100% polyester s nenáročnou údržbou. Látku je možné čistit nejen nasucho, jako běžné roletové tkaniny, ale také navlhčenou houbou nebo hadříkem. Z designového hlediska nabízí DEN-NOC zcela nový a originální vzhled, který je vhodný do klasického i moderního interiéru. Působí útulným a zároveň exkluzivním dojmem. 

Ostatní roletky

Související realizace

Montáž rolet Den a Noc, Drahanovice

realizováno 1/2022
 • rolety den a noc - uchycení na stěnu, volně visící systém bez kazety
 • duo roleta - dvě rolety v jednom mechanismu

Montáž střešních rolet, Ostrava

realizováno 10/2021
 • střešní rolety

Montáž textilních rolet a rolet Den / Noc, Šternberk

realizováno 7/2021
 • látková roleta - kazetový lepící systém - Apamea black out
 • roleta den a noc - kazetový lepící systém

Montáž rolet Den a Noc, Olomouc

realizováno 7/2021
 • rolety den a noc - kazetový lepící systém

Montáž rolet Den a Noc, Bílá Lhota

realizováno 6/2021
 • rolety den a noc - kazetový lepící systém
 • rolety den a noc - Parella

Montáž rolet Den a Noc, RD Olomouc

realizováno 7/2020
 • rolety den a noc - kazetový lepící systém

Montáž rolety Den a Noc, Litovel

realizováno 6/2020
 • roleta den a noc - lepící kazetový systém

Montáž rolet Den a Noc, Litovel

realizováno 5/2020
 • roleta den a noc Parella duo
 • roleta den a noc Parella - 32 mm hřídel pro větší rozměry

Montáž japonské stěny a rolet Den a Noc, Olomouc

realizováno 4/2020
 • japonská stěna
 • roleta Den a Noc DUO - dvě rolety v jednom mechanizmu

Montáž rolet Den a Noc, Uničov

realizováno 2/2020
 • rolety den a noc PARELLA
 • uchycení na zeď
Nastavení souborů cookies
Používáme soubory cookie, které nám napomáhají ke správnému fungování webu, zobrazení videonávodů, zajištění bezpečnosti a také ke sledování vaší interakce s naším webem, měření konverzí a k zobrazení relevantních reklam.  více informací
Přijmout nezbytné
Přijmout vše